KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 16165341
*
nr 1616 5341
Erling Johansson
(f. 1934), Sverige
Etsningar, 6 st. Signerade, bildmått: 5x4,5 - 9x15. Oramade lösa blad
Erling Johansson, svensk målare, filmare och skulptör född 1934 i Sarvisvaara, Nattavaara, Gällivare socken.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 20:16:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 18:35:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erling Johansson
Erling Johansson, svensk målare, filmare och skulptör född 1934 i Sarvisvaara, Nattavaara, Gällivare socken.
Läs mer om Erling Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erling johansson etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:28
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:33
-
6053 Etsning
Pål Svensson. Signerad, numrerad 22/40. Bladets må..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:19
-
6006 Etsning
Pelle Havne (1893-1935), Hästar. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:10
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:05
-
6572 Kopparstick
Kolorerat, ”Gross-Horn”, 1800-tal. Bildmått: 29x34..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:57
*
Erling Johansson
Erling Johansson, svensk målare, filmare och skulptör född 1934 i Sarvisvaara, Nattavaara, Gällivare socken.
Läs mer om Erling Johansson
nr 1616 5341
Erling Johansson
(f. 1934), Sverige
Etsningar, 6 st. Signerade, bildmått: 5x4,5 - 9x15. Oramade lösa blad
Erling Johansson, svensk målare, filmare och skulptör född 1934 i Sarvisvaara, Nattavaara, Gällivare socken.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/4 18:35:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erling Johansson
Erling Johansson, svensk målare, filmare och skulptör född 1934 i Sarvisvaara, Nattavaara, Gällivare socken.Läs mer om Erling Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erling johansson etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:28 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:33 -
6053 Etsning
Pål Svensson. Signerad, numrerad 22/40. Bladets må..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:19
-
6006 Etsning
Pelle Havne (1893-1935), Hästar. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:10 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:05 -
6572 Kopparstick
Kolorerat, ”Gross-Horn”, 1800-tal. Bildmått: 29x34..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:57



